281673-2016 - ResultatSverige-Järfälla: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvård 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Järfälla.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Entreprenaden omfattar lokalvård med tillhörande arbetsuppgifter av: — Trapphus med tillhörande entréer, hissar och allmänna utrymmen – t.ex. tvättstugor, — Kontorslokaler och allmänna utrymmen, — Eventuella avflyttningsstädning i lägenheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.