281675-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ekerö: Diskmaskiner för storkök
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Storköksutrustning
Referensnummer: KSUH19/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42959000 Diskmaskiner för storkök
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Storköksutrustning. Avtalet avser varor, installation samt service av befintliga maskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42959000 Diskmaskiner för storkök, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen