Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utprovning, tillklippning och leverans av peruker samt ögonbryn och ögonfransar
Referensnummer: HSN 2020/351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98320000 Hårfrisering och skönhetsbehandlingar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar utprovning, tillklippning och leverans av peruker samt ögonbryn och ögonfransar. Upphandlingen omfattar en frivillig option på utprovning, tillklippning och leverans av toupéer.
ISO-koderna 063003, 063006, 063009.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33711630 Peruker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen