281692-2016 - ResultatSverige-Umeå: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra och tvätt av entrémattor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Umeå, Bjurholms kommun, Vännäs kommun och Nordmalings kommun.
Nuts-kod SE331 Västerbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Hyra av entrémattor, uppdraget omfattar tvätt, transport och byte av mattor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.