Officiellt namn: Skolfastigheter i Stockholm AB (SISAB) Postadress: Box 47311 Ort: Stockholm Postnummer: SE-100 74 Land: Sverige Att: Pia Nedby E-post:pia.nedby@sisab.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal kalkylkonsulttjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal för kalkylkonsulttjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.