281706-2019 - KonkurrensutsättningSverige-HALMSTAD: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audio- och videoprodukter med tillhörande tjänster
Referensnummer: KS 2019/00396
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Audio-och videoprodukter för olika konferensrum med tillhörande tjänster. Produkterna skall tillgodose Halmstads kommun behov av produkter för ljud och bild i befintliga eller nya mötes- och konferensrum, utbildnings- och hörsalar, äldreboende etc.Tjänster som skall erbjudas är konsultation, montering, installation, service, reparationer och övrigt förekommande tjänster. Upphandlingen omfattar även system inkl. mediaspelare samt licens för digitala informationsskärmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen