2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning 2025-2029
Beskrivning: Entreprenaden avser vinterväghållning av kommunala vägar, GC-banor och ytor inom Kalix kommun, för nedan angivna Områden. Kommunen är uppdelad i 11 Områden, för vilka vinterväghållning för respektive Områden kommer att utvärderas enligt förutsättningar i anbudsformulär. Definition av ”Område” framgår av tabellen nedan. Angiven sträcka (km) och yta (m2) är endast indikativ och Områdes omfattning framgår av förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: SBN-00014-05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000