281746-2021 - ResultatSverige-Sala: Trädvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädnedtagning, arboristtjänster och bortforsling
Referensnummer: 2020/1352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende trädnedtagning, arboristtjänster och bortforsling åt Sala kommun och Salabostäder AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 77211400 Trädfällning, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen