281825-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Ledningssystem-Gagnef kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledningssystem-Gagnef kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett Ledningsystem till Gagnefs kommun, som effektiviserar kommunernas processer. Syftet är att uppnå ett modernt beslutsstöd som framförallt stödjer kommunens chefer i dess dagliga arbete.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113046:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning