Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Gnesta
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Gnesta kommun, Gnesta Förvaltnings AB, Gnestahem AB och Gnesta Centrumfastigheter. Totalvolym är ca 12 000 000 kWh/år och ramavtalets period är 20250101-20261231 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 2023-03-06.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen