See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ytbehandlingstjänster
Beskrivning: Försvarsmakten har behov av ett ramavtal för inköp av ytbehandling och blästring av materielsystem såsom brosystem, tunga lastbilar och terrängbilar, pansarterrängbilar, motorredskap samt lätta fordon. Leverantören ska finnas representerad och kunna utföra de efterfrågade tjänsterna inom 100 km av följande orter: Eksjö och Kvarn (Borensberg)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442300 Ytbehandlingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105985:Lot:1