Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbiljettsystem
Referensnummer: 2.4-2023-498
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer avser upphandla ett avtal för ett webbiljettsystem för försäljning av entrébiljetter till myndighetens museer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48110000 Programvara för kassasystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48482000 Programvara för affärsunderrättelser, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen