Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster
Referensnummer: HS/2020:202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för glasmästeritjänster i form av akuta åtgärder och avhjälpande underhåll i Huddinge Samhällsfastigheters och Huddinge kommuns fastigheter inom Huddinge kommun. Upphandlingen är indelad i två geografiska avtalsområden och avtal kommer att tecknas med två leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
Del nr: Område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende akuta åtgärder och avhjälpande underhåll avseende glasmästeritjänster i Huddinge Samhällsfastigheters och Huddinge kommuns fastigheter inom Huddinge kommun
Område 2 - Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp
Del nr: Område 2 - Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp