Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter till Regional utveckling - Dynamiskt inköpssystem (steg 1) Ansökningsinbjudan
Referensnummer: 2019-O002528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsulter för Regionalutveckling, indelat på flera delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen