281956-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Fastighetsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stångåstadsjouren
Referensnummer: 20/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75123000 Fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att under tider som anges i förfrågningsunderlaget köpa fastighetsjour, trygghetsjour, krishantering, bevakning, larmmottagning, visst systematiskt brandskyddsarbete och övriga uppgifter enligt detta förfrågningsunderlag. Uppdraget benämner Beställaren ”Stångåstadsjouren”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 75251110 Brandskyddstjänster, 79430000 Krishantering, 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen