281976-2019 - ResultatSverige-Köping: Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målarfärg och tapeter med tillbehör, Köping
Referensnummer: VMKF-U 2019.47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av färg, spackel, tapeter mm enligt specifikation. Leverans sker antingen genom avhämtning av beställaren hos leverantören eller i konsignationslager.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen