281988-2023 - ÄndringSverige-Karlskrona: Lyftanordningar för vårdsektorn
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlyftar för badplatser och marinor
Referensnummer: KS 2023/3246 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för inköp, service och montering av personlyftar för tillgänglighetsanpassning av badplatser och marinor inom Karlskrona kommun.
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun organisationsnummer 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser inköp, service och montering av personlyftar till kommunens badplatser och småbåtsbryggor.
Syftet är att tillgänglighetsanpassa badplatser och marinor inom Karlskrona kommun.