282011-2019 - ResultatSverige-BORÅS: Maskiner för tillverkning av textilier, kläder och läderartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rundstickmaskin elektronisk jacquard
Referensnummer: 178-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42700000 Maskiner för tillverkning av textilier, kläder och läderartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Rundstickmaskin elektronisk jaquard.
Elektronisk jaquard rundstickmaskin med individuellt nålutval på cylinder och ribbskiva.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42710000 Textilmaskiner, 42715000 Symaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen