Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gaskromatograf med två detektorer MS och FID (GC/MS/FID)
Referensnummer: RS 2019-00201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Gaskromatograf med två detektorer; singelkvadrupoldetektor och Flamjonisationsdetektor (GC/MS/FID)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432210 Gaskromatografer, 38433100 Masspektrometer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen