282027-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal - Dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar
Referensnummer: 0329-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 - Köp i butik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2 - Köp i webbutik
Del nr: 2