282046-2021 - ResultatSverige-Stenungsund: Smedtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal svets- och smidesarbeten
Referensnummer: 2021-196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun bjuder in intresserade leverantörer till att inkomma med anbud i upphandling avseende ett ramavtal för svets- och smidesarbeten.
Målsättningen är att teckna ramavtal med två leverantörer under förutsättning att så många lämnar anbud samt att ställda krav uppfylls.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen