282048-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Trädvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulterande Arborist
Referensnummer: T2021-00717
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulterande arborist i enlighet med upphandlingsdokumenten. Uppdraget omfattar byggledning, inventering, besiktning samt konsultation i trädärenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03452000 Träd, 77211500 Trädvård, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser konsulterande arborist i enlighet med upphandlingsdokumenten. Uppdraget omfattar byggledning, inventering, besiktning samt konsultation i trädärenden.