282050-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Exploatering av fastigheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Exploateringsingenjörer inom mark och exploatering
Referensnummer: SLF 429/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulter i form av exploateringsingenjörer, förvaltare och fastighetsvärderare som bistår Stadledningsförvaltningen, Mark- och exploateringsenheten (MEX) som resurs och stöd i olika exploateringsprojekt i Helsingborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70110000 Exploatering av fastigheter, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2