Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF- Ramavtal 2022 Entreprenad EL KRAFT, Göteborg
Referensnummer: FAST 2022-00352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal 2022 Entreprenad EL KRAFT Område Göteborg
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen