2. Förfarande
Förfarande
Titel: SOC och IRT samt konsulttjänster inom IT-säkerhet
Beskrivning: Affärsverken bjuder in till att lämna anbud i upphandling av SOC och IRT samt konsulttjänster inom IT-säkerhet. Upphandlingen avser att etablera ett ramavtal för tjänsterna IRT (Incident Response Team), Incident Responstjänster, SOC-tjänst (Security Operations Center), samt säkerhetsrådgivning inom CIS-ramverkets områden för Affärsverken.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001