2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diariesystem och Verksamhetssystem AT-2025-38
Beskrivning: Upphandling av diariesystem syftar till att säkerställa en effektiv, säker och användarvänlig hantering av kommunens/delarens ärenden och dokumentation. Systemet ska uppfylla lagkrav för arkivering, sekretess och offentlighet samt möjliggöra spårbarhet och enkel åtkomst. Vid upphandlingen beaktas krav på integration med befintliga system, användarvänlighet, säkerhet och kostnadseffektivitet.
Intern identifierare: 25/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75100000 Statsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000