282173-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Dialys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDialys
BeskrivningUpphandlingen avser köp av dialysmaskiner
Intern identifierareUPPH2026-00078
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för intensivvårds analys
Intern identifierare1885333-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
Intern identifierare1885334-1