282175-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag Västerbron
Referensnummer: T2020-03221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag Västerbron utförs som ett förhandlat förfarande i enlighet med upphandlignsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71322300 Konstruktion av broar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen