Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63120000 Lagring och magasinering, 63121100 Lagring, 79823000 Tryckning och leverans
Leveransplats
Land: Sverige
Var som helst i det aktuella landet
Kompletterande information: Se Förfrågningsunderlaget. Krav på ledtider kan sätta begränsningar avseende var Leverantörens lager de facto kan vara placerat.