2. Förfarande
Förfarande
Titel: NY - Upphandling av sjukvårdsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser att täcka Upplands väsby kommuns behov av sjukvårdsmaterial till kommuens vård- och omsorgsverksamheter.
Intern identifierare: ON/2025:51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141110 Förbandsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 24455000 Desinfektionsmedel, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33141111 Klisterbandage, 33141112 Plåster, 33141113 Bandage, 33141119 Kompresser, 33141310 Injektionssprutor, 33141621 Inkontinensset, 33194120 Infusionsartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NY - Upphandling av sjukvårdsmaterial