282286-2020 - ResultatSverige-Söderhamn: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippning Hudiksvallsbostäder, Hudiksvalls kommun och Söderhamn Kommun.
Referensnummer: 7986
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling av Gräsklippning för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start är 1.5.2020.
Avtal 8151, ärende 5763. Avtalet löper ut 30.4.2020.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen