282299-2019 - ÄndringSverige-Arvika: Brandbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandbil, Bas1 Släckbil
Referensnummer: Dnr 2019-201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett(1) fordon till räddningstjänsten i Arvika, Brandbil Bas1 Släckbil.
Omfattning inklusive option
Upphandlingen avser köp av en (1) st. fabriksny, komplett brandbil (Bas 1) inklusive chassie ochpåbyggnad i enlighet med Kravspecifikation.
I upphandlingen ska ett antal optioner enligt Kravspecifikation prissättas av anbudsgivaren.Ställning till optionerna kommer att göras innan tilldelningsbeslut. Valet är beroende avtillgängliga ekonomiska medel.Vid utvärdering av anbud kommer priserna för samtliga optioner 1 - 9 att ingå iutvärderingssumman.
Optioner 1 - 9 enligt kravspecifikation.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/
Upphandlingen genomförs under förutsättning att den ryms inom för ändamålet budgeterade medel eller politiska beslut. Vid avbrytande av upphandlingen äger anbudsgivaren inte rätt till ersättning.