282306-2019 - ÄndringSverige-HALMSTAD: Kött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött- och charkprodukter
Referensnummer: KS 2019/00207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans avseende ett brett sortiment av färskt kött- och charkprodukter enligt bifogad produktspecifikation - till kommunens enheter. Upphandlingen är indelad i 5 delar. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare
Distribution till respektive enhet. Leverantören ska kunna leverera till Halmstads kommuns samordnade varudistribution varje vardag.