282314-2026 - Resultat
Sverige – Parkskötsel – Parkunderhåll 2026-2028 område 2 Thn stad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelParkunderhåll 2026-2028 område 2 Thn stad
BeskrivningUpphandlingen avser utförande av skötsel och underhåll av parkytor/markytor för område 2 Trollhättan: Upphärad, Väne Åsaka, Velanda och Sjuntorp. Avtalets omfattning i detalj framgår av förfrågningsunderlaget i dess helhet.
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001