282344-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning-2018
Referensnummer: UH-2018-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar snöröjning inom Sorsele kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sorsele tätort objekt 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning med lastmaskin Sorsele tätort objekt 5
Del nr: 2
Ammarnäs objekt 2, 14-17
Del nr: 3
Snöröjning med lastmaskin Ammarnäs objekt 6
Del nr: 4
Blattnicksele objekt 3
Del nr: 5
Snöröjning med lastmaskin Blattnicksele objekt 7
Del nr: 6
Gargnäs objekt 4
Del nr: 7
Snöröjning med lastmaskin Gargnäs objekt 8
Del nr: 8
Plogning av kommunens vägar med lastbil eller likvärdig utrustning
Del nr: 9
Fastpriseersättning/ beredskap Plogning tätorter
Del nr: 10
Fastpriseersättning/ beredskap Snöröjning med lastmaskin
Del nr: 11
Fastpriseersättning/ beredskap plogning kommunens vägar
Del nr: 12