Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila fordonstvättar
Referensnummer: KSN-2019-1569
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mobila fordonstvättar, handtvätt, utvändigt och invändigt, av totalt ca 700 fordon vilka används inom Uppsala Kommun. De fordon som berörs är personbilar, minibussar och transportbussar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50112200 Underhåll av bilar, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen