282426-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trä – Träslöjdmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTräslöjdmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av material trävaror och skivmaterial samt övrigt träslöjdsmaterial som till exempel metall, färg och lädermaterial till kommunens grundskolor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03410000 Trä
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTrävaror och skivmaterial
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109906:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03414000 Ohyvlat virke, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39162000 Skolutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÖvrigt träslöjd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109906:Lot:2