282452-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Service och underhåll samt om- och utbyggnad av befintliga säkerhetsanläggningar
Referensnummer: UH-2019-200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar service och underhåll samt om- och utbyggnad av befintliga säkerhetsanläggningar avseende brand- och utrymningslarm, inbrottslarm, passerkontrollsystem och integrerade system m.m. Ramavtalet omfattar inte kamerabevakning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35113300 Säkerhetsanläggningar, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen