282550-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning och upptagning – Ramavtal Bortforsling av båtar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bortforsling av båtar
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att säkerställa att dessa båtar, vrak och skrotbåtar forslas bort för att inte skada miljön, bidra till nedskräpning och hindra övrig sjötrafik i vattnen kring Stockholms kommun. Se upphandlingsdokument för detaljer
Intern identifierareE2025-00179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63725000 Bärgning och upptagning
Ytterligare klassificering (cpv): 50243000 Skrotning av skepp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Bortforsling av båtar