282563-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Lyftanordningar för vårdsektorn
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss gällande Personlyftar, lyftanordningar, och selar m.m SLL550
Referensnummer: FSN 2021-0133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss gällande Personlyftar, lyftanordningar, och selar m.m
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Externremiss gällande personlyftar, lyftanordningar, selar och tillbehör m.m