Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för schema och bemanning - EXTERN REMISS
Referensnummer: RS210707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland önskar upphandla ett systemstöd för schema och bemanning. Innan upphandlingsdokumenten färdigställs och upphandlingen annonseras genomförs en extern remiss i syfte att inhämta synpunkter och marknadens kunnande på underlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser systemstöd för schema och bemanning.