Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smörjoljor 2023
Referensnummer: GNU 2022/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Smörjmedel, alkylatbensin, avfettningsmedel, smörjfetter, motorolja, växellådsolja m.m. till olika typer av maskiner och fordon för Falun, Hedemora och Ludvika kommuner samt Västerbergslagens utbildningscentrum.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 39831220 Avfettningsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen