Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mingel och middag
Referensnummer: SR1821
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79954000 Festarrangemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Vartannat år samlas uppemot 1 800 medarbetare till ett stort, gemensamt kunskaps-och inspirationsmöte med efterföljande middag. Den 19 oktober 2019 är det dags igen. Mötena är extra betydelsefulla eftersom Sveriges Radio har medarbetare på 51 olika platser i landet - att få komma samman och inspireras och få ny kunskap är avgörande för ett så decentraliserat företag som producerar ca. 180 000 timmar radio per år. År 2019 är extra betydelsefullt eftersom Publicservice bolagen får ett nytt sändningstillstånd från år 2020. I samband med det tar Sveriges Radio fram en ny strategi för bolaget.
Upphandlingen omfattar lokal för mingel och middag samt underhållning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79954000 Festarrangemang, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen