282605-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av hiss, port, samt trycksatta anordning.
Referensnummer: FV 2016-000256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser:
— besiktning av hissar, portar, rulltrappor, lyftbord;
— besiktning av trycksatta anordningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktningstjänst.