2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus- & stenmaterial - Ljusdals kommun
Beskrivning: Upphandling av ramavtal på grus- och stenmaterial till Ljusdals kommun och Ljusdals Energi bolag med dotterbolag.
Intern identifierare: 15104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14213100 Makadam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Grus- & stenmaterial - Ljusdals kommun