282608-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster tjänstemän.
Referensnummer: UH-2016-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi önskar ett tätt samarbete med leverantörer som kan matcha oss med sina idéer, som vågar visa framfötterna och som ser detta som ett högt prioriterat uppdrag.
Upphandlingen omfattar rekryteringstjänster för olika kategorier av tjänstemän inom Almi-koncernen.
Uppskattad volym är ca. 30 rekryteringar per år.
Avtalstiden är 2 år med option på ytterligare ett (1) + ett (1) år.
Sista dag för ansökan är 25.9.2016.
Välkommen med er ansökan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
30 rekryteringar per år.