Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för öppen och laparoskopisk kirurgi
Referensnummer: RS220647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att upphandla instrument för öppen och laparoskopisk kirurgi. Det ingår bla energiinstrument, staplers, clipstänger, preparatuppsamlingspåsar mm. Upphandlingen omfattar både engångs samt flergångsinstrument
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen