282654-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminaloperatör
Referensnummer: IE 20.019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Terminaloperatör till kombiterminalen i Eskilstuna
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63710000 Kringtjänster för landtransporter, 79991000 Lagerhantering, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen