282664-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Lund: Drift av kraftverk
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om frivillig förhandsinsyn gällande: Drift och underhåll av vindkraftverk
Referensnummer: 2020-FA000130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65410000 Drift av kraftverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten avser drift- och underhåll av vindkraftverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45251160 Vindkraftanläggningar, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift- och underhåll av vindkraftverk.