282668-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag för projektering nybyggnation av förskolorna Fredagstomten 23 och Solvädersbyn 60
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag för projektering nybyggnation av förskolorna Fredagstomten 23 och Solvädersbyn 60
BeskrivningUppdraget avser generalkonsultuppdrag som omfattar projektering av två förskolor. Generalkonsulten har rollen som uppdragsansvarig och ska bemanna en konsultgrupp med erforderliga kompetenser samt leda gruppens arbete. Handlingar som ska tas fram är bygglovshandlingar och förfrågningshandlingar. Även en kalkyl avseende förfrågningshandlingar ska tas fram.
Intern identifierareSFF-2024-01250
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000